ТЕЛЕФОН:
+389 (0)2 32 32 877

РАБОТНО ВРЕМЕ:
пон-чет
12:00-24:00
пет-саб
12:00-01:00

Италијанскиот ресторан Воденица-Мулино е сместен во центарот на Скопје во населбата Капиштец. Отворен е од 2003 година и со својата гала кујна е препознатливо место во Република Македонија за љубителите на гастрономијата.Во рамките на ресторанот има вински клуб, и национален подрум кои се одлично место за прослави и коктели, од секаков вид. Исто така има и конференциска сала со капацитет од 140 места.

Шеф на ресторанот е Cavaliere Стојан Филипоски. Тој работел 30 години во италијанскиот град Сенигалија пред да дојде во Скопје. Сега го води ресторанот Воденица- Мулино, основач е на Spizzicotto и на култното скопско бифе Рим-Париз.

Мени

Ресторан

Идеално место со пријатен и тивок амбиент за семеен и за бизнис ручек, или вечера.
Има можност за 100 гости внатре и 100 на терасата која е отворена од пролет до есен.

Вински клуб

Винскиот клуб кој е дел од ресторанот работи од 2004. година. Овој простор е совршено место за различни видови на забави, приеми, коктели. Нудиме богат асортиман на домашни и странски врвни вина.

Национален подрум

Националниот подрум е уреден во македонски етно стил и нуди поразлична атомосфера од останатиот дел на ресторанот.

Во подрумот можете да ги вкусите врвните специјалитети на нашата гала кујна.

Конференциска сала

Овој простор е наменет за одржување на конференции, семинари, презенатции, промоции. Располага со капацитет до 140 гости со можност за пренамена според вашите желби и потреби.

Споделуваме со вас

08.08.2017

Искусниот тим на Воденица-Мулино имаше чест да ја подготви и послужи синоќешната вип гала вечера за купот на УЕФА во Скопје.

Повеќе »

16.07.2017

Итно ви треба ладно бело вино. За експресно да го добиете, постојат неколку практични трикови:

Повеќе »

14.07.2017

Бродот Сенигалија кој е првиот хотел на вода во Скопје. Хотелот е дел од групација заедно со Restaurant Vodenica-Mulino, Spizzicotto Zoo, Spizzicotto GTC & Spizzicotto City Mall.

Повеќе »

Контакт

Ул. Теодосиј Гологанов 69 1000 Скопје, Македонија
+389 (0)2 32 32 877
info@vodenicamulino.com.mk

© 2020 Воденица-мулино