ТЕЛЕФОН:
+389 (0)2 32 32 877

РАБОТНО ВРЕМЕ:
пон-чет
12:00-24:00
пет-саб
12:00-01:00

Воденица Мулино е серифициран италијански ресторан

Дали знаете дека Воденица Мулино е прв сертифициран италијански ресторан во Македонија?

 

италијански ресторан

 

Сертиификатот ни е доделен од Италијанската Република а со него ресторанот е прогласен за сертифициран италијански ресторан во светот. Првиот ваков сертификат доделен во Македонија е гаранција дека кај нас се служи италијанска храна со автентичен вкус како во Италија.

Save

Save

Save

Save

Споделуваме со вас

08.08.2017

Искусниот тим на Воденица-Мулино имаше чест да ја подготви и послужи синоќешната вип гала вечера за купот на УЕФА во Скопје.

Повеќе »

16.07.2017

Итно ви треба ладно бело вино. За експресно да го добиете, постојат неколку практични трикови:

Повеќе »

14.07.2017

Бродот Сенигалија кој е првиот хотел на вода во Скопје. Хотелот е дел од групација заедно со Restaurant Vodenica-Mulino, Spizzicotto Zoo, Spizzicotto GTC & Spizzicotto City Mall.

Повеќе »

Контакт

Ул. Теодосиј Гологанов 69 1000 Скопје, Македонија
+389 (0)2 32 32 877
info@vodenicamulino.com.mk

© 2019 Воденица-мулино