ТЕЛЕФОН:
+389 (0)2 32 32 877

РАБОТНО ВРЕМЕ:
пон-чет
12:00-24:00
пет-саб
12:00-01:00

Како брзо да изладите вино

Итно ви треба ладно бело вино. За експресно да го добиете, постојат неколку практични трикови:

Првото решение ако немате поголема количина коцки мраз е да го намокрите шишето со вода и да го ставите кратко време во комората за замрзнување. На овој начин ќе постигнете брзо ладење и навреме ќе ги послужите гостите.

Доколку имате коцки мраз при рака ова е наједноставниот и најбрзиот начин за ладење. Шишето се става во подлабок сад и се покрива со коцки мраз. За многу кратко време виното ќе ја постигне идеалната температура за послужување.

Споделуваме со вас

08.08.2017

Искусниот тим на Воденица-Мулино имаше чест да ја подготви и послужи синоќешната вип гала вечера за купот на УЕФА во Скопје.

Повеќе »

16.07.2017

Итно ви треба ладно бело вино. За експресно да го добиете, постојат неколку практични трикови:

Повеќе »

14.07.2017

Бродот Сенигалија кој е првиот хотел на вода во Скопје. Хотелот е дел од групација заедно со Restaurant Vodenica-Mulino, Spizzicotto Zoo, Spizzicotto GTC & Spizzicotto City Mall.

Повеќе »

Контакт

Ул. Теодосиј Гологанов 69 1000 Скопје, Македонија
+389 (0)2 32 32 877
info@vodenicamulino.com.mk

© 2019 Воденица-мулино