ТЕЛЕФОН:
+389 (0)2 32 32 877

РАБОТНО ВРЕМЕ:
пон-чет
12:00-24:00
пет-саб
12:00-01:00

Како се прави коктелот Аперол шприц

Дали знаете како се прави Аперол шприц?

 

аперол шприц

 

Многу едноставно. Овој пијалок е комбинација од ликер од портокал (Аперол), пенливо венециско вино (Прошеко) и сода вода. Сите состојки се мешаат се додава многу мраз и се декорира со парче портокал.

Аперол шприц е традиционален италијански коктел кој во Италија најчесто се пие навечер од 19 до 21 часот. Италијаните би се одрекле од вечерата, но во ниту еден случај од овој коктел. 

Save

Споделуваме со вас

08.08.2017

Искусниот тим на Воденица-Мулино имаше чест да ја подготви и послужи синоќешната вип гала вечера за купот на УЕФА во Скопје.

Повеќе »

16.07.2017

Итно ви треба ладно бело вино. За експресно да го добиете, постојат неколку практични трикови:

Повеќе »

14.07.2017

Бродот Сенигалија кој е првиот хотел на вода во Скопје. Хотелот е дел од групација заедно со Restaurant Vodenica-Mulino, Spizzicotto Zoo, Spizzicotto GTC & Spizzicotto City Mall.

Повеќе »

Контакт

Ул. Теодосиј Гологанов 69 1000 Скопје, Македонија
+389 (0)2 32 32 877
info@vodenicamulino.com.mk

© 2019 Воденица-мулино