ТЕЛЕФОН:
+389 (0)2 32 32 877

РАБОТНО ВРЕМЕ:
пон-чет
12:00-24:00
пет-саб
12:00-01:00

Кои зеленчуци се одгледуваат во саксија?

Дали знаевте дека овие 10 зеленчуци може да се одгледуваат во саксија?

Дали знаевте дека доматите, пиперката, зелката, марулата, спанаќот, кромидот, морковот, цвеклото, краставицата и гравот може да се растат и во саксија во вашиот дом? Се што треба да обезбедите е доволно светлина, ѓубриво, вода и позитивна енергија. Добрата страна на овој начин на одгедување на зеленчук е што во секое време ќе имате намирници за свежа салата или некој специјалитет, а она што ќе го јадете ќе биде органско. На ист начин може да се одгледуваат и скоро сите ароматични билки кои ги користиме како зачини или чаеви.

Споделуваме со вас

08.08.2017

Искусниот тим на Воденица-Мулино имаше чест да ја подготви и послужи синоќешната вип гала вечера за купот на УЕФА во Скопје.

Повеќе »

16.07.2017

Итно ви треба ладно бело вино. За експресно да го добиете, постојат неколку практични трикови:

Повеќе »

14.07.2017

Бродот Сенигалија кој е првиот хотел на вода во Скопје. Хотелот е дел од групација заедно со Restaurant Vodenica-Mulino, Spizzicotto Zoo, Spizzicotto GTC & Spizzicotto City Mall.

Повеќе »

Контакт

Ул. Теодосиј Гологанов 69 1000 Скопје, Македонија
+389 (0)2 32 32 877
info@vodenicamulino.com.mk

© 2019 Воденица-мулино