ТЕЛЕФОН:
+389 (0)2 32 32 877

РАБОТНО ВРЕМЕ:
пон-чет
12:00-24:00
пет-саб
12:00-01:00

Малку поинакво шприцер освежување

Време е за освежување со т.н. шприцери. Ви нудиме рецепт кој нема да ве остави рамнодушни, а се прави многу едноставно.

Потребно:
1/2 чаша смрзнато мешано шумско овошје
неколку ливчиња од мента
1 шише слатко бело вино
газирана вода

Подготовка:
1.Во силиконска модла за мраз наредете го овошјето, а потоа врз него наполнтете вода. Ставете го во фрижидер да смрзне.
2.За да го направите коктелот во чаша ставете неколку коцки од смрзнатото овошје, додадете неколку ливчиња мента и ставете од виното и газираната вода.

Save

Save

Споделуваме со вас

08.08.2017

Искусниот тим на Воденица-Мулино имаше чест да ја подготви и послужи синоќешната вип гала вечера за купот на УЕФА во Скопје.

Повеќе »

16.07.2017

Итно ви треба ладно бело вино. За експресно да го добиете, постојат неколку практични трикови:

Повеќе »

14.07.2017

Бродот Сенигалија кој е првиот хотел на вода во Скопје. Хотелот е дел од групација заедно со Restaurant Vodenica-Mulino, Spizzicotto Zoo, Spizzicotto GTC & Spizzicotto City Mall.

Повеќе »

Контакт

Ул. Теодосиј Гологанов 69 1000 Скопје, Македонија
+389 (0)2 32 32 877
info@vodenicamulino.com.mk

© 2019 Воденица-мулино