ТЕЛЕФОН:
+389 (0)2 32 32 877

РАБОТНО ВРЕМЕ:
пон-чет
12:00-24:00
пет-саб
12:00-01:00

Споделуваме со вас

08.08.2017

Искусниот тим на Воденица-Мулино имаше чест да ја подготви и послужи синоќешната вип гала вечера за купот на УЕФА во Скопје.

Повеќе »

16.07.2017

Итно ви треба ладно бело вино. За експресно да го добиете, постојат неколку практични трикови:

Повеќе »

14.07.2017

Бродот Сенигалија кој е првиот хотел на вода во Скопје. Хотелот е дел од групација заедно со Restaurant Vodenica-Mulino, Spizzicotto Zoo, Spizzicotto GTC & Spizzicotto City Mall.

Повеќе »

10.07.2017

Ако сте љубител на риба, ви предлагаме шест начини како да зготвите совршена риба:

Повеќе »

07.07.2017

Ова едноставно правило е се што треба да знаете кога станува збор за комбинирањето на вина со италијански тестенини. Состојките на сосот ќе ви помогнат да најдете фантастично вино кое одговара со него.

Повеќе »

04.07.2017

Панакотата е италијански кремкаст десерт кој најчесто се декорира со сос од шумско овошје. Ви предлагаме едноставен рецепт кој можете да го приготвите дома.

Повеќе »

Контакт

Ул. Теодосиј Гологанов 69 1000 Скопје, Македонија
+389 (0)2 32 32 877
info@vodenicamulino.com.mk

© 2019 Воденица-мулино